Anasayfa / Teknik / Tadilat ve dekorasyon

Tadilat ve dekorasyon

Tadilat ve dekorasyon

Sakinlerimizin kendi dairelerinde yaptıracakları tadilat veya dekorasyon çalışmalarına başlamadan önce muhakkak Site Yönetimi ile temas kurmaları gerekmektedir. Tadilat ve dekorasyona başlanmadan önce, talep formunun ilgili daire sakini tarafından doldurularak Site Yönetimi’ne verilmesi gerekmektedir.

Tadilat ve Dekorasyon prosedürleri tarafımdan okunmuştur,belirtilen konulara uyacağımı taahhüt ederim.

Giriş

Bu talimat UPRISE ELITE sınırları içinde kalan ve Blok katlarında gerçekleşecek tadilat ve dekorasyon çalışmaları sırasında uyulması gereken kuralları içerir.

 1. Öncelikli olarak uyulması gereken kurallar:
 2. Bağımsız bölüm maliklerinin veya proje sorumlularının dekorasyon ve diğer konularda çalışmakta olduğu kişilerin isim listelerini ve çalışma süresini UPRISE ELITE Site Yönetimi’ne bildirmeleri gerekir. Aksi halde isimleri bildirilmeyen kişilerin binaya girişlerine izin verilmez.
 3. Tadilat ve dekorasyon çalışmaları sırasında kullanılacak elektrik bağlantı noktaları ve bağlantılar yönetim tarafından kontrol edilecektir. Bağlantıların uygun bulunmaması durumunda, yönetim tespitleri düzeltilene kadar ilgili bağımsız bölüm enerjisi kesilir.
 4. Bağımsız bölüm ve çevresinde yapılacak değişiklikler için önceden Site Yönetimi’ne başvurulması gerekir.
 5. Kısıtlayıcı kurallar:
 6. Çalışmalar, Site Yönetiminin belirleyeceği gün ve saatlerde yürütülür. Aksi bir durum olmadığı sürece çalışma saatleri PAZARTESİ-CUMARTESİ günleri, 09:00 ile 18:00 saatleri içerisinde yapılır.
 7. Pazar ve resmi tatil günlerinde bina içerisinde kesinlikle çalışma yapılmaz.
 8. Cumartesi günleri bina içerisinde sessiz ve gürültüsüz işler yapılabilir ancak şikayet olduğunda anında durdurulur. Bahsi geçen tarihler arasında pazar ve resmi tatil uygulaması yapılır.
 9. Mevsim ve hava şartları, özellikle yağmur, çamur yönünden ortak alan ve yolları yakinen etkilediğinden Site Yönetimi bina dışı tüm çalışmaları ve çalışma saatlerini geçici veya sürekli olarak değiştirebilir ve durdurabilir. Tadilatın çevreye vereceği kirliliğinden veya zararından yüklenici sorumludur.
 10. Gürültülü ve darbeli cihazların çalıştırılma saatleri 10:00 ile 16:30 arasıdır.
 11. Tadilat-Dekorasyon çalışmaları sırasında uyulması gereken kurallar:
 12. Yapım sırasında tadilat ve dekorasyon malzemeleri, tadilat ve dekorasyon atıkları, hafriyat ve benzeri maddeler yollara veya bitişik mahallere konulamaz ve dökülemez. Bu maddeler çuval veya bidonlarla site dışına taşınır, taşınma esnasında asansörler kullanılamaz.
 13. Tadilat sırasında oluşacak yığınların herhangi bir nedenle çevreye yayılmasını önlemek amacı ile gereken tedbirler, bağımsız bölüm malikleri (yüklenici firma)tarafından alınır.
 14. Tadilat ve dekorasyon sebebi ile çevre ve ortak alanlar dolaylı ve doğrudan kirletildiği taktirde bağımsız bölüm maliki (yüklenici firma) bunları temizlemekle yükümlüdür. Gecikmesi durumunda bağımsız bölüm maliki adına belirlenen alan temizlettirilir ve bedeli tahsil edilir. (Site Yönetimi’nin ihtarından sonra en fazla iki insaat içerisinde temizlemenin gerçekleşmesi gereklidir).
 15. Çalışma saatleri bitiminde binada çalışan işçilerin binayı terk etmeleri zorunludur. Konaklama, site ve çevresinde gezinmek, toplu halde sohbetler yasaktır.
 16. UPRISE ELITE’te oturan bağımsız bölüm maliklerini rahatsız etmemek amacı ile bağımsız bölüm maliklerinin işçi ve personelinin bir araya gelip gürültü yapmaları, radyo, teyp gibi cihazları çalmaları kesinlikle yasaktır.
 17. UPRISE ELITE sınırları içerisinde yapılacak nakliyelerde araçların üzerleri mutlaka branda ile örtülür.
 18. UPRISE ELITE sınırları içerisinde trafik kurallarına ve levhalarına kesinlikle uyulur. Ehliyetsiz araç kullanılmaz / kullandırılmaz.
 19. Tadilat ve dekorasyon çalışmalarında mahallin çalışma güvenliği mutlaka alınacaktır. Alınacak tedbirler Site Yönetimi’nin belirlediği standartta olacaktır. Aksi durumlarda Site Yönetimi tarafından standarda uymayan tedbirler yeniden alınır ve mal sahibine ( yükleniciye ) fatura edilir.
 20. Site güvenliğini sağlayan sistemler Site Yönetimi’ne bildirilmeden yerinden sökülemez, açılamaz, yeri değiştirilemez. (yangın algılama sensörleri gibi)
 21. Güvenlik Elemanlarının uyarılarına aynen uyulur. Elemanlar ile tartışılmaz, konu Site Müdürü ile çözülür.
 22. Sebep ne olursa olsun bina içinde ateş yakılamaz. Çevreye zarar gelmesinden yüklenici sorumludur.
 23. Ortak alanlarda yapılacak tüm çalışmalarda Taşeron Firmalar emniyet ve temizlik kurallarına uymakla yükümlüdürler. Yangın önlemlerinin alınması….v.b.
 24. Çalışma sırasında ortak alanlara ve komşu mahallere verilecek zararlar, zararı veren tarafından karşılanır.
 25. Yaptırımlar:
 26. Kat malikleri veya onların bağımsız bölümlerinde çalışanlar ile onlarla ilgili kişilerin bina ve site ortak alanlarında meydana getirdikleri zararları ve hasarı kat maliki üstlenir ve derhal ödemeyi yapar. (Kat Mülkiyeti Yasası Madde:19)
 27. İşbu Prosedürlere uyulmadığı takdirde yönetim talimatında belirlenen cezai yaptırımlar uygulanır.

Cevapla

Scroll To Top